در مورد مسابقۀ هر روز زندگی در ماه مبارک رمضان با یک آیه از قرآن کریم

نویسنده و شارح: اشکان ارشادی (اشخانی)

نام سایتشان zendegibaayeha.ir است و و تا کنون آیات زیادی را فرستاده که باید حفظ آِیۀ عربی کنید و معنای فارسی اش را یاد بگیرید و قدری آیه را تفسیر کنید! تا بتوانید در مسابقه شرکت کنید.

خبرگزاری صدا وسما در کد خبری :

4182767

به این موضوع پرداخته است و برایش نظری با این محتوا گذاشتم:

سلام
ای کاش می گذاشتید ما نیز در انتخاب آیه شرکت می داشتیم یا حداقل پیشنهاد می فرستادیم.
وَلَا صَدِيقٍ حَمِيمٍ.
لَكُمْ دِينُكُمْ وَلِيَ دِينِ
دو آیۀ پیشنهادی من است. اشکان ارشادی از کرمانشاه

در سایت های خودشان که مهمترین آنها فرهنگ و ارشاد اسلامی است چنین عنوان کرده اند:

همزمان با ایام بهار قرآن؛

مسابقه «هر روز یک آیه» برگزار می‌شود

نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در ادامه برنامه‌های فرهنگی خود در ماه مبارک رمضان، مسابقه «هر روز یک آیه» را در ایام بهار قرآن برگزار می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در پی انتشار روزانه پوسترهای «هر روز یک آیه» در ایام ماه مبارک رمضان، علاقه‌مندان می‌توانند با خواندن روزانه یک آیه و حدیث مرتبط با آن، ضمن انس با قرآن کریم در مسابقه «هر روز یک آیه» شرکت کنند و از جوایز درنظر گرفته شده برای این مسابقه فرهنگی بهره‌مند شوند.

علاقه‌مندان می‌توانند تا ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ با مراجعه به سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی نهاد به آدرس WWW.SAMAKPL.IR با دسترسی به منابع منتشر شده در این رابطه و مطالعه آنها، در مسابقه «هر روز یک آیه» شرکت کنند. برگزیدگان این مسابقه نیز همزمان با ایام دهه کرامت معرفی و خواهند شد.

در جایی دیگر بصورت تبلیغی و اطلاع رسانی نوشته است:

سابقه سراسري هر روز يك آيه علاقه مندان مي توانند با خواندن روزانه يك آيه و تفسير آن در مسابقه شركت كنند. شركت كنندگان ضمن مطالعه صفحه مورد نظر از 8 ارديبهشت تا 8 خرداد با مراجعه به سايت مسابقات نهاد به آدرس www.samakpl.ir در مسابقه شركت كنند.                                محفل قرآن و عترت نهاد

در آپارات و روبیکا نیز کانال دارد و به معرفی مسابقۀ خود پرداخته است.!!! من فیلم تبلیغی آنان در آپارات را دیدم و نظر گذاشتم که ای کاش برخی از آیه ها را کاربران و شرکت کنندگان پیشنهاد می دادند!

من اشکان ارشادی معروف به اشخانی قصد دارم مسابقۀ خودم را راه بیندازم هرچند قرآن خدا برای مسابقه دادن و برنده شدن و مال بردن نیست! مگر ثمر داشته باشد! من برای اینکه ذهن مردم خسته و فرسوده نشود از آیه های کوتاه ولی پر معنا استفاده خواهم کرد.

ولی مسابقۀ من چگونه خواهد بود؟؟؟

من ابتدا صبحتی از یک سوره می کنم و از جذابیت های آن می گویم و سپس از مردم می خواهم که سوالات سادۀ من را جستجو کنند و در پاسخ بنویسند!

همراه باشید تا بفهمید چگونه است!

Author: ashkhani

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *